Ministri i Jashtëm rus: Biznesi rus i interesuar për Shqipërinë

0

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, zhvilloi një takim me Ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergei Lavrov, në kuadër të zhvillimit të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Neë York.

“Lavrov ka theksuar interesimin e biznesit të Rusisë për një numër të projekteve ekonomike në Shqipëri”, thuhet në një raport të Ministrisë së jashtme ruse, informon agjencia Itar-Tass.

Pjesë e diskutimeve midis Ramës dhe Lavrov ishin edhe ç ështjet mbi Ballkanin, gjithashtu të dyja palët ranë dakord që në të ardhem të kenë konsultime të rregullta në nivel të ministrive të jashtme.

/Osman Stafa/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here