Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Miniera e Bulqizës, Nikolla:Qeveria të marrë masa për zonën D

Miniera e Bulqizës, Nikolla:Qeveria të marrë masa për zonën D

0 Komentet 🕔16.10.2013 - 18:53

Kol Nikolla,kryetari i Konfederates se Sindikatave të Shqipërisë i kërkon qeverisë të marrë  masa urgjente për gjendjen në të cilën ndodhet zona D në minierën e Bulqizës.

Sipas tij ndërhyrjet e firmave të paliçensura, në këtë zonë e kanë kthyer në një burim të sigurt për humbjen e jetës së minatorëve.

Nikolla ka kerkuar nga qeveria Rama dhe Ministria e Industrisë, e Ekonomisë, e Brendshme dhe  ajo e Transportit,  nisjen e investimeve në minierë Bulqizës, investime që do të garantojnë jetën dhe sigurinë në punë të minatorëve

Gjithashtu kërkon largimin e firmave të paliçensuara që janë duke operuar në këtë zonë, në të kundërt do të nisë lëvizja sindikaliste, ka theksuar ai.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214