Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Mima, mandatin e ardhshëm 250 mijë të punësuar

Mima, mandatin e ardhshëm 250 mijë të punësuar

0 Komentet 🕔28.05.2013 - 16:37

Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës, Florjon Mima i pranishëm në forumin “Perspektiva Ekonomike 2013-2017” të  organizuar nga dhoma  Amerikane  e Tregtisë, ka premtuar 250 mijë vende pune.

Në fjalën  tij kreu i METE-s theksoi se, gjeneratori i punësimit do të jetë sektori privat. “Ne kemi evidentuar sektorët që përmes politikave lehtësuese të hartuara  nga qeveria krijojnë vende pune. Rreth 100 mijë forca pune do të punësohen në bujqësi përmes programeve mbështetëse të qeverisë”.

Sipas Mimës, krijimi i kushteve të favorshme për thithjen e investimeve të huaja, të cilat janë trefishuar që nga 2005 do të mundësojnë punësimin e qytetarëve.

“Projekti TAP dhe  gazifikimi i shqipërisë do të punësojë direkt rreth 20 mijë qytetarë dhe indirekt 50 mijë të tjerë . Ne vijojmë të mbështesim tezën se qeveria është punëdhënsi më i keq, ndaj fokusi ynë do të jetë hartimi i politikave dhe reformave në mbështeje të sektorit privat për punësimin e qytetarëve”theksoi ministri i METE-s në fjalën e tij në forumin “Perspektiva Ekonomike 2013-2017”.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214