Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Milot-Laç, bllokohen 19 kamionë me krom dhe inerte

Milot-Laç, bllokohen 19 kamionë me krom dhe inerte

0 Komentet 🕔05.11.2013 - 17:02

Në aksin rrugor Milot-Laç, policia e Lezhës ka bllokuar 19 kamionë,  nga të  cilë t  15 të  ngarkuar me mineral kromi dhe 4 kamionë të ngarkuar me inerte. Kamionët e bllokuar  u përkasint disa subjekteve të biznesit, të cilat operojnë në Bulqizë dhe Dibër.

Hetimet paraprake të  policisë  bëjnë  me dije se  materiali i ngarkuar me krom dhe inerte në këta kamionë nuk dispononte dokumentacionin e nevojshëm ligjor dhe shoqerohej me faturë të thjeshtë shoqërimi, ku nuk ishte shënuar sasia e mallit dhe as vlera e tij. Në lidhje me këtë aksion ka nisur edhe një hetim, ndërsa janë marrë në pyetje drejtuesit e mjeteve, të cilët janë shoqëruar për në komisariatin e Kurbinit.

Ndërkaq për inspektim në Lezhë ka mbërritur dhe ministri i brendshëm Saimir Tahiri,ndërkohë  ҫështja  ka kaluar në prokurorinë e rrethit gjyqësor për veprën penale “Fshehje të ardhurave” dhe “Falsifikim dokumentesh” kryer në bashkëpunim.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
15°/5°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214