Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Miliarda euro në tregun e drogës

Miliarda euro në tregun e drogës

0 Komentet 🕔24.07.2013 - 13:00

Evropianët mund të konsumojnë sasi të mëdha të drogave duke nisur nga opiumi e deri te kanabisi, përfshirë heroinë, marihuanë e kokainë. Bazuar në raportin e fundit të Komisionit Evropian që flet për tregun e drogave në BE, sipas përllogaritjeve del se vetëm tregu i Kanabisit ka qarkullim vjetor nga 15 deri 35 miliardë euro.

Megjithatë, një pjesë qendrore e përgjegjësisë për këtë sasi droge që hyn në BE, u drejtohet edhe vendeve dhe rajoneve nëpër të cilat ajo kalon. Në raportin e fundit zyrtar të publikuar ditë më parë nga Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) të quajtur “Raporti Botëror i Drogës 2013”, shkruan se 74% e opiumit në botë, vendburim ka Afganistanin, shkruan Tribuna.

Ky dokument përfshinë periudhën e vitit 2012 dhe paraqet krahasimet me vitet paraprake të rrugës nëpër të cilat drogat kalojnë për të mbërritur kryesisht në vendet e zhvilluara Perëndimore.

/Laugert Qosja/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214