Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Milani ruan nderin italian

Milani ruan nderin italian

0 Komentet 🕔12.12.2013 - 12:22

Milani ka arritur t’i bejë ballë sulmit të Ajax-it për të mbrojtur rezultatin 0-0, i cili e kualifikoi në 1/8 e finales së Ligës së Kampinonëve.

Ekipi mysafir filloi të sulmonte që nga minuta e parë duke i mbajtur nën presion Rossonerët, të cilët rrallëherë shkonin përpara.

Akoma më keq për ekipin vendas u bë në minutën e 22-të kur Riccardo Montolivo u përjashtua direkt me karton të kuq pas një ndërhyrjeje të panevojshme ndaj Poulsen.

Deri në mbyllje të fraksionit të parë, holandezët vazhduan të ishin skuadra më e mirë në fushë, por Milani nuk thyhej.

Në pjesën e dytë, ishte një dominim i plotë i Ajaxit dhe shumica e lojës zhvillohej në pjesëfushën e kuqezinjve, mirëpo faza defensive dhe portieri Abbiati funksiononin mirë.

Vendasit arritën të mbahen deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit dhe në këtë mënyrë ia siguruan vetes pjesëmarrjen në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.

Milani kualifikohet nga pozita e dytë në Grupin H, ndërsa Ajaxi do të luajë në Europa League. Barcelona është kualifikuar nga pozita e parë në këtë grup

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/19°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of a Thunderstorm
31°/19°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/18°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Pjesërisht vranët
28°/17°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of a Thunderstorm
31°/18°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Shiu!
20°/8°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of Shiu!
29°/16°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Pjesërisht vranët
31°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
30°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr