Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Milani buzëqesh në fund

Milani buzëqesh në fund

0 Komentet 🕔20.05.2013 - 11:48

Skuadra e Milanit ka arritur të fitojë 2-1 ndaj Sienës në ndeshjen e fundit të Serisë A për këtë sezon, duke arritur kualifikimin për në Ligën e Kampionëve.

Në fillim kanë qenë vendasit që kanë kaluar në avantazh me anë të Terzit në minutën e 29-të të pjesës së parë.

Kur dukej se ndeshja do të përfundonte me fitoren e Sienës, Baloteli në minutën 84-t kthen në gol një penallti të fituar nga ai vetë dhe barazon shifrat në 1-1. Vetëm 3 minuta më vonë francezi Mekses realizon dhe golin e dytë dhe i jep kështu fitoren Milanit që e çon atë në Ligën e Kampionëve.

Për afro 30 minuta skuadrat luajtën me nga 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Ambrozinit dhe Terlizit.

Rezultatet e ndeshjeve të javës së fundit:

Samdoria – Juventus 3-2

Atalanta – Kievo 2-2

Bolonja – xhenova 0-0

Roma – Napoli 2-1

Kaljari – Lacio 1-0

Inter – Udineze 2-5

Palermo – Parma 1-3

Peskara – Fiorentina 1-5

Siena – Milan 1-2

 

 /Dorjan Gjepali/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Pjesërisht vranët
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
11°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
9°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214