Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Milan-Roma, thirrje raciste kundër Balotelit

Milan-Roma, thirrje raciste kundër Balotelit

0 Komentet 🕔13.05.2013 - 13:38

Sulmuesi i Milanit, Mario Baloteli, është bërë subjekt i thirrjeve raciste mbrëmë nga tifozeria kryeqytetase, gjatë përballjes Milan–Roma.

Si pasojë, albitri i ndeshjes është detyruar të shtyjë daljen e futbollistëve pas pjesës së parë ne fushë derisa thirrjet të përfundonin.

Kapiteni Romës, Françesko Toti, i bëri thirrje tifozëve t’i jipnin fund thirrjeve raciste ndaj Balotelit dhe vetëm pas disa minutash vonesë është bërë e mundur fillimi i pjesës së dytë të lojës.

Futbollistët e Milanit kanë rënë pre disa herë e thirrjeve raciste, siç ishte rasti me mesfushorin ganez, Kevin Princ Boateng, i cili la fushën e lojës pas thirrjeve raciste në miqësoren përballë Pro Patrias në janar të këtij viti.

Kohët e fundit edhe tifozët e Juventusit janë gjobitur pasi kanë lëshuar thirrje raciste kundër ganezit. Përballja Milan-Roma ka përfunduar në barazim 0-0, me Muntarin dhe Totin të përjashtuar me karton të kuq.

/Blerand Ismaili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214