Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Milan-Roma, gola dhe spektakel! (VIDEO)

Milan-Roma, gola dhe spektakel! (VIDEO)

0 Komentet 🕔17.12.2013 - 11:01

Supersfida Milan-Roma e përfunduar në barazim 2-2 mbylli edhe javën e 16-të të Serisë A. E shoqëruar gjatë gjithë 90 minutave nga spektakli dhe emocionet e shumta kjo ndeshje i mbajti të karikuar tifozët deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit.

Fillimisht në avantazh kaloi Roma me anë të Matia Destros në minutën e 13-të. Mbrojtësi Kristian Zapata barazoi 1-1 në minutën e 30-të, rezultat me të cilin u mbyll edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë Roma gjeti serish avantazhin, këtë herë nga pika e penalltisë ekzekutuar nga Kevin Strotman. Milan barazon sërish në minutën e 77-të me anë të Sulej Muntarit pas një aksioni të bukur.

Minutat e mbetura rezervuan edhe disa raste të tjera, ku spikat ajo goditje jashtë porte e Balotelit në minutat shtesë. Pas këtij barazimi, Roma ruan pozitat në vendin e dytë me 38 pikë, pesë më pak se Juventusi kryesues. Ndërkohë, Milani gjendet në mesin e tabelës me 19 pikë.

Javën e ardhshme Roma do të Katanian në fushën e vet, ndërsa Milani do të përballet në derbi me Interin.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214