Milan Lab vihet nën akuzë

0

Qendra rehabilituese e Milanit vihet nën akuzë për shkak të numrit të lartë të dëmtimeve që kanë pësuar futbollistët, që nga korriku e deri më sot. Aktualisht në infermierinë e Milanit ka plot 11 lojtarë të dëmtuar, pjesa më e madhe e të cilëve janë të formacionit bazë.

Javë më parë një akuzë drejt “Milan Lab” lëshoi edhe ish-sulmuesi Aleksandre Pato, i cili akuzonte mjekët se ishin ata problemi real i dëmtimeve të tij të shpeshta.

pato

“Edhe këtë vit tek Milani ka shumë të dëmtuar, çka vërteton se problemet muskulore që kam kaluar nuk ishin për fajin tim. Unë luaja një ndeshje, u dëmtoja, rikuperohesha dhe dëmtohesha sërish. Faji është i mjekëve që dëshironin të më kthenin sa më shpejt në fushë”, thotë braziliani që aktualisht aktivizohet me Korinthiasin.

Këtë fundjavë Milani do të luajë në Torino kundër Juventusit me një formacion emergjence për shkak të dëmtimeve.

/Objektiv.al/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here