Milan-Bolonja, gjakoset arbitri (VIDEO)

Gjyqtari italian Mauro Bergonzi u detyrua të drejtonte me garzë në gojë minutat e fundit të pjesës së parë Milan-Bolonja, për shkak të një të çare që mori në pjesën e brendshme të buzës nga përplasja e topit në fytyrë. Arbitrit iu dha ndihma e parë nga stafi mjekësor i Milanit, ndërsa gjatë pushimit u aplikuan edhe disa qepje.

Gjyqtari italian Mauro Bergonzi u detyrua të drejtonte me garzë në gojë minutat e fundit të pjesës së parë Milan-Bolonja, për shkak të një të çare që mori në pjesën e brendshme të buzës nga përplasja e topit në fytyrë.

Arbitrit iu dha ndihma e parë nga stafi mjekësor i Milanit, ndërsa gjatë pushimit u aplikuan edhe disa qepje. Për këtë shkak pjesa e dytë e takimit Milan-Bolonja, e mbyllur me rezultatin 1-0, nisi me 7 minuta vonesë.