Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Microsoft njofton për datën e prezantimit dhe çmimin e Xbox One

Microsoft njofton për datën e prezantimit dhe çmimin e Xbox One

0 Komentet 🕔11.06.2013 - 06:50

Modeli i ri Xbox One do të dalë në shitje nëntorin e këtij viti. Çmimi i deklarur nga kompania është 429 pound në Britaninë e Madhe, 499 dollarë në SHBA dhe për vendet që përdorin monedhën europiane do të jetë 499 euro. Njoftimi u bë gjatë një konference mbi lojërat E3 expo në Los Angeles.

Para këtij njoftimi në E3, shumë ekspertë e kritikuan Microsoft-in mbi thashethemet se do të detyrojë përdoruesit të luajnë vetëm online. Kjo nënkupton se ju edhe kur nuk jeni duke luajtur, jeni pjesë e lojës. Gjëra të ndryshme mund të ndodhin, misionet vazhdojnë. Kjo lëvizje bëhet për të rritur konkurencën me gjigandin Sony.

Kompania rivale Sony ka bër të ditur se aparati i tyre Playstation 4 do të dalë në treg gjatë pushimeve të fundvitit. Kjo nënkupton se të dija kompanitë, si Microsoft ashtu dhe Sony do të nxjerrin aparatet e tyre për herë të para në të njëjtën periudhë kohore. Kjo premton një konkurencë të madhe në tregun e lojërave elektronike.

/Ejup Lila/

Xbox-Next-Gen-2013-Xbox-One-Reveal-041

XBox-One-Controller-Kinect-Family-Product-Green-Large

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214