Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Michael Granoff shpallet “Qytetar Nderi i Tiranës”, Basha: Vlerësim për kontributin në ekonomi

Michael Granoff shpallet “Qytetar Nderi i Tiranës”, Basha: Vlerësim për kontributin në ekonomi

0 Komentet 🕔13.10.2014 - 15:22

Bashkia e Tiranës i ka akorduar çmimin “Qytetar Nderi” presidentit të Fondacionit shqiptaro-amerikan të Zhvillimit dhe Fondit Amerikan të Zhvillimit Michael Granoff.

Ky çmim i jeper Granoff me motivacionin: “Për kontributin e tij të vlefshëm në transformimin dhe përmisimin e cilësisë së jetesës së qytetarëve të Tiranës, përmes mbështetjes së ndërmarrësve të rinj, ndihmës për përmisimin e klimës së biznesit dhe asistencës për mbrojtjen e trashëgimisë urbane e kulturore të qytetit të Tiranës.”

Kryebashkiaku Basha ka vlerësuar ndihmën e madhe që Granioff ka dhënë për Bashkinë e Tiranës duke veçuar ngritjen e një fondi prej 5 milionë orës për ndërmarrjet e reja të bizneseve të rinj si dhe financimin e projektit për rehabilitimin e sheshit “Avni Rustemi” dhe tregut rrethues në këtë zonë i njohur si zona e Pazarit të Ri.

“Para disa muajsh, së bashku me Fondacionin shqiptaro-amerikan të Zhvillimit nënshkruam një projekt unik për rajonin, me një vlerë totale prej 5 milionë eurosh, në zemër të së cilit qëndron ngritja e aftësive dhe mundësive për të mbështetur ndërrmarjet e reja të biznesmenëve të rinj, të rejave dhe të rinjve të Tiranës që duan të nisin biznesin e tyre në këtë qytet apo ta konsolidojnë apo zgjerojnë atë, pra një projekt që ndihmon drejtpërdrejt në klimën e biznesit dhe ndërmarrësit e rinj të qytetit tonë.” Theksoi Rama në fjalën e tij.

Zoti Granoff është i pesti personalitet, të cilit kryebashkiaku Basha i akordon këtë titull. Më hërët titulli “Qytetar Nderi” i Tiranës e kanë marrë Emir i Katarit, Kryeministri i Kuvajtit, ish zv-presidenti i Komisionit Europian dhe ish-minitri i jashtëm i Italisë, Franco Frattini dhe së fundmi Papa Françesku.

/Objektiv.al/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214