Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

MF akordon 900 mijë USD për zyrat e veta

MF akordon 900 mijë USD për zyrat e veta

0 Komentet 🕔20.05.2013 - 10:24

Ministria e Financave në qershor të vitit të kaluar lidhi një kontratë me vlerë 100 mijë dollarë për rregullimin e zyrës së ministrit Ridvan Bode dhe parkingut të institucionit.

Me një shtesë në kontratë të nënshkruar nga ministria në muajin shtator për parkingun, përfshirë ndërtimin e sallës së konferncave dhe mbledhjeve, dikasteri i ministrisë ishte i angazhuar për të shpenzuar rreth 400 mijë dollarë, ndërkohë që buxheti ishte i ngrirë dhe lejoheshin vetëm investime të rëndësishme.

Pas këtyre operacioneve mësohet se në fund të muajit maj ministria do të zhvillojë tenderin me vlerë 900 mijë dollarë për rikonstruksionin e zyrave të ministrisë. Fondi limit i vendosur nga ministri është 92 milionë lekë me TVSH dhe punimet duhet të mbyllen brenda 6 muajve. Fituese për këtë tender do të jetë shoqëria që ofron çmimin më të ulët dhe realizimin e punës sipas afateve të vendosura.

Procedurat e zhvillimit të tenderit janë hartuar nga vetë zyrtarët e ministrisë, të cilët firmosën kalimin e  çekut 900 mijë dollarë, pikërisht në momentin kur zoti bode është në fund të mandatit të tij. Tenderi prej 900 mijë dollarësh  po realizohet pikërisht në momentin kur drejtuesit  e ministrisë nuk e kanë të sigurtë nëse do vazhdojnë të qeverisin ende pas zgjedhjeve të 23 qershorit.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/19°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of a Thunderstorm
31°/19°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/18°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Pjesërisht vranët
28°/17°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of a Thunderstorm
31°/18°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Shiu!
20°/8°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of Shiu!
29°/16°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Pjesërisht vranët
31°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
30°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr