Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Meta: Programi ynë, rruga më e shpejtë për zhvillimin

Meta: Programi ynë, rruga më e shpejtë për zhvillimin

0 Komentet 🕔24.05.2013 - 21:47

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka zhvilluar sot një takim në një nga bizneset, me prodhim  industrial nga investitorë  italian.

Në këtë takim Meta ka theksuar se bashkëpunimi me investitoret vendas dhe të huaj është i domosdoshëm  për hapjen e vendeve të reja të punës.

“A ngazhimi është të krijojmë paqe industriale dhe zona të lira ekonomike, të cilat do të ofrojnë të gjitha lehtësitë infrastukturore, por njëkohësisht lehtësim total nga taksat dhe tatimet për një periudhë 5-vjeçare me qëllim kryesor rritjen e punësimit”, deklaroi ai.

Gjithashtu Meta nuk ka lënë pa përmendur planin 5 pikësh të LSI-së për punësimin.

“Një lehtësi  e specifikuar qartë në planin tonë për punësim me qëllim nxitjen e investimeve të huaja është pikërisht bërja  zero e taksave dhe tatimeve për të gjithe bizneset e reja dhe të huaja të cilët investojnë për një periudhë  5-vjeçare deri në 30 milion euro”, tha Meta.

Meta ka folur edhe për rëndësinë  e TVSH,  e cila do t’i japi fund problemit të jashtëzakonshëm  që kanë të gjitha bizneset në administratën tatimore, ku ato kurrë nuk rimbursohen ose  rimbursohen në mënyrë selektive ose të vonuar.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214