Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Meta në Kosovë, takime me partitë politike dhe pakicat

Meta në Kosovë, takime me partitë politike dhe pakicat

0 Komentet 🕔04.04.2014 - 09:42

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ndodhet në Prishtinë për një vizitë zyrtare dy ditore.

Sot Meta do të takohet me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi dhe kryeministrin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, shkruan “Telegrafi”.

Gjatë vizitës së tij, Meta do të vizitojë familjen e Adem Jasharit dhe do të bëjë homazhe tek varri  i ish-presidentit Ibrahim Rugova. Ai gjithashtu do të takohet edhe me përfaqësuesit e pakicave kombëtare në Kosovë.

Në axhendën e kryeparlamentarit planifikohen edhe takime me krerët e partive politike përkatësisht me Isa Mustafën e LDK-së, Ramush Haradinajn e AAK-së, Albin Kurtin e VV-së, presidentin e AKR-së Behxhet Pacolli si dhe kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
16°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
17°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 26, 2017
Shiu!
17°/6°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
16°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Pjesërisht vranët
16°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 26, 2017
Shiu!
4°/-2°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Clear
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
12°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 26, 2017
Pjesërisht vranët
12°/2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr