Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Meta-Aşan: Të rriten shkëmbimet ndërparlamentare

Meta-Aşan: Të rriten shkëmbimet ndërparlamentare

0 Komentet 🕔19.09.2013 - 13:55

Takimi i kryetarit të Kuvendit Ilir Meta me ambasadorin turk në Tiranë, Hasan Aşan ka pasur në fokus rritjen e bashkëpunimit ekonomik dhe atij parlamentar mes Turqisë dhe Shqipërisë .

Meta në fjalën e tij vlerësoi  mbështetjen dhe miqësinë e ngushtë që Turqia i ofron Shqipërisë, duke theksuar se Turqia është një vend vllazëror me Shqipërinë.

“Duhet të konkretizojmë më tej marrëdhëniet mes dy vendeve si dhe të rrisim shkëmbimet ndër parlamentare mes dy vendeve” është shprehur Meta.

Ambasadori i përcolli Metës mesazhin e urimit të z. Cemil Çiçek me rastin e zgjedhjes si Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë.

 /Amela Shehi/


Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
25°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/15°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
29°/16°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
26°/14°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
25°/14°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Thunderstorm
26°/14°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
27°/13°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr