Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Meta: Aleanca e majtë arrin 80 deputetë

Meta: Aleanca e majtë arrin 80 deputetë

0 Komentet 🕔23.05.2013 - 10:16

Kryetari i Levizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, tha se synimi i opozitës aktuale është të arrijë 80 mandate në shkallë kombëtare. Kreu i LSI-së e bëri deklaratën gjatë një takimi që zhvilloi me shefin e misionit të ODIHR-it, Kony McKormack. “Sot opozita synon të arrijë 80 mandate në shkallë kombëtare dhe të fitojë me diferencë gati 200 mijë vota, gjë që është plotësisht e mundshme dhe e realizueshme” – tha z. Meta.

Sa i përket deklaratave të fundit mbi kryeministrin e ardhshëm të Shqipërisë, z. Meta tha se kryeministrin do ta vendosë vota dhe Kushtetuta dhe se nuk ekziston asnjë problem në kampin opozitar sa i përket kësaj çështjeje. “Nuk ekziston asnjë konfuzion në kampin opozitar, përkundrazi, gjithçka ecën në sintoni të plotë. Ndërsa për çështjen në fjalë, mendoj se është një çështje e zgjidhur, e zgjidh Kushtetuta, e zgjidh vota e qytetarëve shqiptarë”, – theksoi kryetari i LSI-së.

Gjithashtu, Ilir Meta u ndal edhe tek çështja e tre ligjeve e mbetur pezull prej kohësh, ku kërkoi kontributin e PD-së për miratimin e tyre.

/Osman Stafa/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
15°/5°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
3°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214