Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Merkel: Vendosja e ligjeve për mbrojtjen e të dhënave personale

Merkel: Vendosja e ligjeve për mbrojtjen e të dhënave personale

0 Komentet 🕔15.07.2013 - 09:21

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka premtuar vendosjen e  ligjeve të forta për të mbrojtur të dhënat personale në internet.

Merkel, në një intervistë për televizinin  publik ARD, tha se Gjermania dëshironte kompanitë e internetit  të punojnë për mbrojtejn  e  të dhënave.  Komentet e saj ndjekin argumentet në lidhje me një operacion amerikan spiunazhi, i cili mbledh të dhënat  nga kompanitë e internetit.

“Unë pres një angazhim të qartë nga qeveria e SHBA që në të ardhmen ata ata të respektojnë dhe  ligjet gjermane,”  theksoi kancelarja gjermane.

Ajo gjithashtu tha, se qeveria e saj do të marrë një “pozicion shumë të rreptë” në bisedimet në vazhdim mbi rregullat e Bashkimit Evropian për të mbrojtur të dhënat  personale, ku sipas disa njoftimeve SHBA ka  përgjuar zyrtarë  të BE  përfshirë dhe ata  gjermanë.

/Amela Shehi/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214