Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Beder



Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Merkel në Beograd, ja çfarë kërkoi nga Vuçiç

Merkel në Beograd, ja çfarë kërkoi nga Vuçiç

0 Komentet 🕔09.07.2015 - 11:54

Pasi zhvilloi vizitën e saj në Shqipëri kancelarja gjermane u nis drejt Serbisë për të vazhduar udhëtimet e saj në Ballkan.

Angela Merkel në Beograd është pritur dhe është takuar me homologun e saj serb Aleksandar Vuçiç.  Të dy krerët e qeverive kanë dalë para mediave, ku Merkel ka thënë se Beogradi është treguar i gatshëm që të bëjë kompromis me Prishtinën. Gjithashtu, ajo ka kujtuar se vite më parë ishte e paimagjinueshme që edhe pas shumë orësh bisedime me ndërmejtësimin e përfaqësuesve të lartë të BE-së, të takohej me Kryeministrin e Serbisë, dhe se ky është një rast krejt i zakonshëm.

Kancelarja gjermane mbështet reformat në Serbi, të cilat tashmë kanë treguar rezultatet e para pozitive. Ajo ka falenderuar Vuçiç për nismat që ka marrë për pajtimin në rajon, si edhe për gatishmërinë për të arritur kompromisin me Prishtinën. Merkel para udhëtimit në Beograd, kishte thënë se hapja e dialogut me Prishtinën dhe ecuria e këtyre bisedimeve, është e lidhur ngushtë me integrimin e Serbisë në BE.

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2017
Chance of a Thunderstorm
23°/14°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on May 25, 2017
Shiu!
21°/12°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on May 26, 2017
Chance of Shiu!
23°/12°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2017
Thunderstorm
23°/11°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on May 25, 2017
Shiu!
18°/11°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on May 26, 2017
Chance of Shiu!
21°/11°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on May 24, 2017
Chance of Shiu!
22°/12°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on May 25, 2017
Chance of Shiu!
18°/9°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on May 26, 2017
Pjesërisht vranët
18°/11°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr