Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Mercedes dominon në provat zyrtare, Rosberg  lë pas Hamiltonin

Mercedes dominon në provat zyrtare, Rosberg lë pas Hamiltonin

0 Komentet 🕔09.05.2015 - 18:13

Dyshja e Mercedesit do të startojë në vijën e parë në garën e së dielës  në Barcelonë. Për herë të parë këtë vit, njeriu që do të niset nga vendi i parë është Nico Rosberg, duke lënë pas shokun e tij të skuadrës Leëis Hamilton.

Menjëherë pas makinave Mercedes renditet Ferrarri i Sebastian Vettel, i cili ndiqet nga Ëilliams i Valteri Bottas  dhe surpriza e kësaj të shtune, Carlos Sainz me  Toro Rosso.Vetëm vendi i shtatë për pilotin tjetër të ferrarit Kimi Raikkonen.

Tjetër paraqitje zhgënjyese për pilotët e Mclaren,Fernando Alonso dhe Jenson Button, të cilët ndajnë përkatësisht vendin e trembëdhjetë dhe të katërmbëdhjetë.

Gara do të zhillohet nesër dhe do të transmetohet në Top Channel  në orën 14:00.

/Dashnor Myftarago/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr