Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Menaxhimi i krizave dhe të rinjtë, trajnohen 80 mësues dhe drejtorë shkollash

Menaxhimi i krizave dhe të rinjtë, trajnohen 80 mësues dhe drejtorë shkollash

0 Komentet 🕔20.03.2014 - 16:42

Më shumë se 80 drejtorë dhe mësues të shkollave të mesme dhe 9-vjeçare  të Drejtorisë Arsimore Tiranë morën pjesën në seminarin trajnues me temë: “Menaxhimi i institucioneve dhe krizave në arsimin parauniversitar”. Seminari u organizua nga Qendra për Edukimin e Vazhdueshëm dhe Formimit Profesional në Universitetin “Hëna e Plotë-BEDËR” në bashkëpunim me Drejtorinë Arsimore Tiranë.

Gjatë seminarit u trajtuan tema që kanë të bëjnë me qasjen e të rinjve me zhvillimet teknologjike të kohëve të sotme, përfitimet dhe nevojat për t’i shfrytëzuar pozitivisht, por edhe problematikat që hasen shpesh nga keqpërdorimi i tyre.
Tematika të tjera të trajtuara ishin ato që kanë të bëjnë me qasjen e mësuesve ndaj kodit etik që parashikon profesioni i tyre dhe respektimi i tij me qëllim shmangien e konflikteve, por edhe strategjitë e menaxhimit institucional apo të drejtat dhe detyrimet që kanë mësuesit dhe nxënësit në institucionet e arsimit parauniversitar.

Seminari u zhvillua në formë bashkëbisedimi ku lektorët dhe mësuesit ndanë eksperiencat e tyre në fushën e edukimit të brezit të ri.

 

/Objektiv.al/

 

 

923511_828808117133835_1126087383_n 1526308_828807967133850_821694113_n 10014538_828808077133839_100052381_nLOGO CEPD (1)

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Chance of Shiu!
17°/11°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Shiu!
14°/9°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Bore! Showers
2°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Bore!
1°/-3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
17°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Pjesërisht vranët
16°/4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr