Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Mediat Italiane: Mundёsitё pёr fitore tё “Sanremo 2018”  tё kandidatit Ermal Meta

Mediat Italiane: Mundёsitё pёr fitore tё “Sanremo 2018” tё kandidatit Ermal Meta

0 Komentet 🕔06.02.2018 - 19:08

 

meta111

Itali sot nis festivali i 68 i muzikёs Italiane “Sanremo 2018” . Pёr pesё ditё rrjesht do tё konkurojnё njёzet kёngёtarё  Italianё pёr tre ҫmimet e para , mes tyre ёshtё nё garё  dhe kantautori Shqiptar Ermal Meta .

Pёr vitin e tretё artisti Shqiptar  Ermal Meta do tё ngjitet nё skenёn e teatrit Ariston ,por kёtё radhё me njё duet me kёngёtarin e njohur Italian Fabrizio Moro .  Kёnga e tyre mban titullin “Nuk mё keni bёrё asgjё “ . Sipas bookmaker-ave Italianё kjo kёngё mund tё jetё dhe fituesja e Festivalit “Sanremo 2018” .

Festivali do tё prezantohet nga njё kёngёtar I famshёm Italian ,nga kёngёtari Claudio Baglioni  I cili ёshtё njёkohёsisht dhe Drejtori Artistik I Festivalit , shoqёruesja e tij do tё jetё Michele Hunziker dhe nga aktori Pier Francesko Favino.

Nё “Sanremo 2018 “ nё kategorinё big do tё konkurojnё njёzet kёngёtarё tё njohur Italianё ,  ndёrsa nё kategorinё e kёngёtarёve tё rinj do tё konkurojnё tetё tё tjerё .

Tё ftuarit special do tё jenё tё shumtё nё “Sanremo 2018” , kёngёtari Britanik Sting , Rapper Shaggy , kantautori Amerikan James Taylor dhe shumё tё tjerё.

Pёrgatiti :F.B

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214