Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Mbytet 6 klandestinë në brigjet Italiane

Mbytet 6 klandestinë në brigjet Italiane

0 Komentet 🕔10.08.2013 - 14:55

Gjashtë shtetas arabë dhe afrikanë kanë ndërruar jetë në gjatë përpjekjeve të tyre për t’iu shpëtuar trazirave dhe plumbave në vendet e tyre.

Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur në brigjet jugore të Italisë.

Nga raportimet e deritanishme të mediave italiane raportohet se viktimat janë në moshë të re dhe mes tyre ndodhet edhe një minoren, një djalë rreth 13-ve.

Nga hetimet e pararaprake të policisë mësohet se ata janë mbytur gjatë kohës që ata tentonin të shpëtonin për të arritur bregun, pasi varka me të cilën po udhëtonin u mbyt kur ndodhej rreth 15 metra larg.

Disa prej klandestinëve në pamundësi të shpëtonin pasi nuk dinin not kanë mundur të mbijetojnë.

Gjithashtu nga policia mësohet se se ata ishin një grup prej 120 emigrantësh që ndodheshin në bordin e një anijeje peshkimi, mes të cilëve gra dhe fëmijë që janë shpëtuar nga rojet bregdetare.

Ndërkohë, në brigjet e qytetit tjetër siçilian të Sirakuzës, kanë zbarkuar rreth 40 emigrantë të tjerë, të gjithë shtetas sirianë, mes të cilëve gra dhe fëmijë.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
3°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214