Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Mbi 90 të vdekur në Gaza, a do të ndërhyjnë SHBA-të për të ndaluar gjakderdhjen?

Mbi 90 të vdekur në Gaza, a do të ndërhyjnë SHBA-të për të ndaluar gjakderdhjen?

0 Komentet 🕔11.07.2014 - 10:25

Gjendja e krijuar mes Izraelit dhe Palestinës ka bërë që SHBA të mendojë seriozisht për të ndërmjetësuar një armëpushim mes dy vendeve, ka deklaruar presidenti Barack Obama.

Kjo deklaratë u bë në bisedën e presidenti Obama me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu.

Sulmet në drejtim të Gazas kanë vazhduar gjatë gjithë natës. Burimet palestineze deklarojnë se mbi 90 banorë të Gazas kanë vdekur dhe rreth 600 persona të tjerë janë plagosur që prej fillimit të sulmeve.

Nga ana tjetër Izraeli deklaron se 500 raketa janë nisur nga Gaza në drejtim të vendit të tyre. Shumica e raketave janë asgjësuar në ajër nga sistemi anti-raketë dhe raportohet që nuk ka pasur viktima nga pala izraelite.

izr

_76166175_fax9bj8w

_76195329_actptx1s

_76195331_d9oxagk9

_76195333_ashdod

Palestinians inspect the destroyed office building of Hamas PM Haniyeh in Gaza

article-2687143-1F8ADD3B00000578-965_964x642

article-2687143-1F8ADD5500000578-229_964x642

article-2687143-1F8AE31600000578-420_964x629

article-2688097-1F8AF7D100000578-255_964x994

article-2688097-1F8BA2C500000578-2_964x640

article-2688097-1F8BA25000000578-736_964x640

article-2688097-1F8BA48500000578-22_964x634

article-2688097-1F8C976A00000578-26_964x616

/ Ejup Lila /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr