Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Mbërrin në Shqipëri, Java e Muzikës Britanike

Mbërrin në Shqipëri, Java e Muzikës Britanike

0 Komentet 🕔10.08.2013 - 11:15

Këshilli Britanik në bashkëpunim Bashkinë e Vlorës, Durrësit dhe Korçës sjellin sërish për publikun vendas Javën e Muzikës Britanike.

Suprizat e këtij viti janë dy grupe të pop rrokut, China Rats dhe The Gaoler’s Daughter vinë për të performuar hitet e tyre më të reja muzikore.

Turi i koncerteve në vendin pritet të nisë në qytetin e Vlorës, në datë 12 gusht, pranë Sheshit Pavarësia.

Ky concert përkon në të njëtën kohë me Natën e Bardhë dhe Ditën Ndërkombëtare të  Rinisë.

Më pas grupet do të performojnë në Durrës në datë 13 gusht pranë sheshit Taulantia dhe datën e fundit  të koncertit e kanë në qytetin  e Korçës, në parkun Rinia ku bashkë me atmosferën e Festën së Birrës që organizon

Bashkia e këtij qyteti, korçarët do të kenë mundësi të ndjekin hitet më të mira të dy grupeve si:  To be Like I, (At least Those) Kids Are Getting Fed, Nipt it in the Bud, të grupit China Rats dhe nga The Gaoler’s Daughter hitet  e reja Cordelia, Hoë Do You Knoë, etj.

/Sonila Qazimi/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
Array°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214