Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

MASH nxjerr udhëzimet për formularin A1Z

MASH nxjerr udhëzimet për formularin A1Z

0 Komentet 🕔25.04.2013 - 13:28

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka nxjerrë udhëzimet e nevojshme për plotësimin e formularit A1Z. Këtë formular do ta plotësojnë kandidatët që nuk janë shpallur fitues në asnjë program studimi në maturat e mëparshme.

Gjithashtu, këtë formular mund ta plotësojnë edhe ata që janë shpallur fitues në një program studimi në maturat e mëparshme, por nuk janë regjistruar ose janë ç’regjistruar para 15 shkurtit të vitit pasardhës.

Kandidatët që duan të plotësojnë formularin A1Z duhet të paraqesin te mbikëqyrësi një vërtetim, i cili veç gjeneraliteteve, do të ketë të dhëna për provimet e detyruara dhe vlerësimet e shkallëzuara të secilit provim, provimet me zgjedhje dhe notat e përshkallëzuara për secilin.

/Juljana Xhakolli/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr