Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Marrëveshja ushtarake Kosovë-Shqipëri, shqetëson Serbinë

Marrëveshja ushtarake Kosovë-Shqipëri, shqetëson Serbinë

0 Komentet 🕔03.07.2013 - 09:34

Zëvendës kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuciç, ka bërë të ditur  se marrëveshja ushtarake mes Kosovës dhe Shqipërisë paraqet një problem serioz.

Serbia po punon që të mbrojë qytetarët e saj dhe se për këtë çështje duhet të bisedojë me Bashkimin Evropian dhe me partnerët e tjerë ndërkombëtarë ka thënë Vuciç  në deklaratën e tij.

Vuciç ka thënë se është gjë e mirë që Forca e Sigurisë së Kosovës nuk është në veri të Kosovës dhe që NATO-ja garanton se FSK-ja nuk do të dërgohet atje.

“Na duhet të mbrojmë popullin tonë, por pa i shkaktuar asnjë problem Serbisë në planin ndërkombëtar”, ka thënë Vuciç, i pyetur lidhur me marrëveshjen ushtarake të nënshkruar mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Marrëveshja SOFA, u nënshkrua të hënën në Prishtinë mes Ministrit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku dhe Ministrit të Mbrojtjes të Shqipërisë, Arben Imami, rregullon procedurat e hyrjes-daljes, qëndrimit të përkohshëm dhe statusin e anëtarëve të Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe anëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës në territorin e shtetit përkatës, si dhe përbërësve civil apo personave në varësi.

/Amela Shehi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
27°/13°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 26, 2018
Clear
27°/13°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 27, 2018
Pjesërisht vranët
29°/16°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
28°/13°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 26, 2018
Clear
27°/11°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 27, 2018
Pjesërisht vranët
24°/10°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
29°/12°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on April 26, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 27, 2018
Clear
28°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr