Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Marrëveshja e radhës me Serbinë, për telekomin dhe energjinë

Marrëveshja e radhës me Serbinë, për telekomin dhe energjinë

0 Komentet 🕔16.05.2013 - 11:31

Marrëveshja për telekomin dhe energjinë pritet të mbledhë sërish në Bruksel delegacionet nga Kosova dhe Serbia. Kësaj radhe dy shtetet  duhet të intensifikojnë diskutimet rreth telekomit dhe energjisë, në mënyrë që deri më 15 qershor, diskutimet  të përmbyllen.

Mësohet se delegacioni i Kosovës, do  të udhëhiqet nga zëvendës-kryeministrja Edita Tahiri, si dhe  ekspertë të tjerë shoqërues, që do të diskutojë me kolegët nga Serbia. Burime dipomatike evropiane  kanë thënë për “Koha Ditore’’ se gjetja  e një zgjidhje për këto dy tema, vjen si kërkesë e natyrshme pas marrëveshjes zyrtare të 19 prillit.

Sipas disa diplomatëve  evropiane  palët kanë qenë edhe më parë “shumë afër” marrëveshjes, por pengesat kanë qenë politike, janë bërë shkak për mosarritjen e saj. Burimet diplomatike evropiane thonë se rreth telekomit marrëveshja është “pothuajse gati“ dhe ajo konsiston  në dhënien e një prefiksi ndërkombëtar për Kosovën, por që Kosova të lejojë një operator të telefonisë mobile nga Serbia të operojë në Kosovë.

/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214