Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Maqedoni/Aleancë shqiptarësh për presidentin? Thaçi: Ahmeti të flasë për tema me rëndësi

Maqedoni/Aleancë shqiptarësh për presidentin? Thaçi: Ahmeti të flasë për tema me rëndësi

0 Komentet 🕔14.01.2014 - 11:38

Partitë shqiptare në Maqedoni nuk arrijnë marrëveshjen për një kandidat tëe përbashkët për kreun e shtetit maqedonas. Menduh Thaçi, kreu i PDSH-së nuk i është përgjigjur pozitivisht thirrjes së kreut të BDI-së, Ali Ahmeti për miratimin e një kandidati të përbashkët të disa partive.

Sipas Thaçit, kjo nismë eshtë qesharake dhe joserioze. Ai thotë se me rëndësi për momentin nuk është presidenti vendimet anti-shqiptare të qeverisë.

Në vend që të flasë për Gruevskin dhe vendimet anti-shqiptare qe bien në kundërshtim me aspiratat tona për NATO e BE, Ahmeti zbulon tema qesharake,” tha kreu i partisë opozitare shqiptare në Maqedoni, PDSH.

Ndërkohë që ftesa e BDI-së për bashkëpunim është mirëpritur nga partia më e re në Shkup, Aleanca për Maqedoni Pozitive.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214