Manipulohet shorti i Champions League?

0

Pas hedhjes së shortit të Uefa Champios League ku janë përcaktuar edhe çiftet, Uefa i ka hapur luftë korrupsionit në futboll. Sipas saj, një faqe anonime në rrjetin social “Twitter”, një ditë para hedhjes së shortit ka rikthyer sytë se shorti është manipuluar nga drejtuesit e Uefa-s.

Në faqen e Twitter, “CL Draw Manipulation” shihet se personi, i cili është dhe përgjegjësi i kësaj faqeje, ka gjetur një informacion në datën 15 dhjetor në lidhje me cciftet e përcaktuara për raundin tjetër të Champios League dhe që më pas u bënë publike në hedhjen e shortit të hënën në Nion të Zvicrës.

Një zëdhënës i Uefa-s ka hedhur poshtë çdo hipotezë lidhur me manipulimin e shortit duke theksuar se personi i kësaj faqeje është më fat. UEFA ka theksuar se manipulimi i shortit të Champions League është i pamundur dhe nuk ndodh.

 

/Dorjan Gjepali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here