Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Manchester United ekipi më me shumë të ardhura

Manchester United ekipi më me shumë të ardhura

0 Komentet 🕔24.01.2018 - 15:16

und

Manchester United sipas  Deloitte Football Money League përfitoi 676,3 milionë euro, biletat, si dhe e drejta televizive.Kjo  shumë është më e ulët sesa sezonin e kaluar për shkak të mungesës në Champion League.

Klubi anglez është ekipi më me shumë të ardhura gjate sezonit 2016-2017 duke lën pas Real Madrid për 1,7 milionë euro.Në vendin e tretë është Barcelona me të ardhura mbi 600 milionë euro.Chelsea dhe Paris Saint-Germain kanë të ardhurat më të ulëta sesa sezonin e kaluar.

Përgatiti: D.Myrtollari

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr