Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Malaj përjashtohet nga PS, kandidon i pavarur

Malaj përjashtohet nga PS, kandidon i pavarur

0 Komentet 🕔07.05.2013 - 07:08

Kryesia e Partisë Socialiste përjashton nga listat e kandidimit Arben Malajn, i cili deklaron se vendimi është individual i Edi Ramës dhe kështu PS po dështon për të rrëzuar qeverinë Berisha.

“Vendimi ka qenë i Edi Ramës. Nuk kam absolutisht asgjë me Edi Ramën. Mua më vjen keq për PS-në, jo për veten time. PS dështon për të mundur qeverinë Berisha. E kam ditur që në momentet e para që lufta që kam bërë për të mos ndryshuar Kushtetutën në mënyrë arrogante, e kam ditur që kur i kam kërkuar PS-së të mos bllokonte funksionimin e Kuvendit. Kur kam nisur një proces për modernizimin e PS-së, e kam ditur që do kem një çmim për këtë. Dhe ky është çmimi më i vogël që duhet të paguaj. Nuk më zhduk dot asnjeri nga politika. Unë nuk mund të tërhiqem nga detyrimi për t’i shërbyer vendit tim. Njëra nga këto është t’i shërbej si kandidat i pavarur”, theksoi me një ton të fortë z. Malaj.

Arben Malaj paralajmëron se sot në orën 12:00 do të dalë në konferencë për shtyp. Pritet që ai të dorëzojë të gjithë dokumentacionin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për të qenë kandidat i pavarur në qarkun e Vlorës.

/Osman Stafa/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214