Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Magjia Gjermane

Magjia Gjermane

0 Komentet 🕔09.07.2014 - 10:51

Diferenca sekondare midis golit të dytë dhe të katërt ka qenë 179 sekonda . Sulmuesi Gjerman Miroslav Klose bëhet golashënues i cili mban rekordin historik në Kupën Botërore me 16 gola në 23 ndeshje.

Gjermania ishte 5-0 në minutën e 29: – më shpejt se çdo ekip në historinë e Kupës së Botës.

Gjermani ka grumbulluar sa më shumë gola në këtë gjysmë-finale. Gjermani tani ka rezultatin me më shumë gola në historinë e Kupës së Botës me 223 gola, e që tejkaloi Brazilin.

Gjermani është ekipi i parë që ka shënuar shtatë herë në një gjysmë-finale në Kupën e Botës.

Thomas Muller ka shënuar 10 gola dhe ka dhënë gjashtë asistime në 12 ndeshje në Kupën e Botës.

Gjermania ka shënuar më shumë gola në këtë turne se sa ata bënë në vitin 1990 dhe 1966 – në total 16.

Tifozët që ishin në shtëpi hodhën mbështetjen e tyre prapa Gjermanisë, brohorisnin duke kaluar dhe madje edhe të thyer në duartrokitje për Schurrles.

Tashmë ëndrra Braziliane për të fituar World Cup ka  përfunduar. Askush nuk ka dyshuar se ky moment do të përfundonte kështu.

55d38437-06d5-4e5a-8031-fc6f8b00cb27-280x420 140708172223-13-wc-best-0708-horizontal-gallery 140708193555-19-wc-best-0708-horizontal-gallery 140708193602-21-wc-best-0708-horizontal-gallery 140708193609-23-wc-best-0708-horizontal-gallery 140708193616-25-wc-best-0708-horizontal-gallery 140708195452-28-wc-best-0708-horizontal-gallery 140708195459-30-wc-best-0708-horizontal-gallery 140708195509-33-wc-best-0708-horizontal-gallery

/Redjon Shtylla/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr