M. United nuk është më klubi me më shumë fitime.Real Madrid i zë vendin.

0

Sezoni i keq i Manchester United ka bërë që klubi anglez të lërë vendin e parë në renditjen e ekipeve me më   me më shumë të ardhura në Europë.

Pasi nuk kaluan fazën e 1/16, “Djajtë e Kuq” janë parakaluar në renditjen e pasanikëve nga Real Madrid dhe Barcelona, që mbajnë respektivisht vendin e parë dhe të dytë. Madrilenët kanë 751 milionë euro të ardhura, ndërsa katalanasit 690 milionë euro. Manchester ka arritur të grumbullojë “vetëm” 666 milionë euro.

 

Pesëshen e parë e plotësojnë Bayern Munchen (629 milionë euro) dhe Manchester City (568 milionë euro).

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here