Lushnje,eksploziv makinës së 20 vjecarit

0

 

 

lushnje

 

 

Në lagjen 18 tetor i rreth orës  23:50 automjeti i shtetasit Arbër Shurdhi ka shpërthyer nga  një sasi  e konsiderueshme tritoli.

Shpërthimi  i automjetit ka qenë I fuqishëm duke shkatuar shkatërrimin e plotë të makinës  dhe një pjesë të xhamave të banesës së 20 vjecarit.

Shpërthimi është dëgjuar pothuajse në të gjithë qytetin e Lushnjes.

Policia mori në pyetje 20 vjecarin dhe familjen e tij menjëherë sapo mbërriti në vendngjarje.

Deklarata e familjes Shurdhi ka mohuar të ketë pasur  konflikte me ndonjë person. 20 vjecari  deklaroi se makinën e kishte blerë para disa muajsh në Vlorë nga një i panjohur.

Gjithashtu, Shurdhi tregon se sapo ishte kthyer nga Tirana bashkë me familjen e tij dhe pas 10 minutash përpara shtëpisë ishte dëgjuar shpërthimi.

Sipas burimeve të policisë Lushnje eksplozivi ishte vendosur në kofanon e makinës dhe mendohet se ka qenë ndezur me nje fitil.

Përgatiti: E.B

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here