Lulzim Basha nderohet me titullin “Qytetar nderi i komunës së Prishtinës”

0

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha merr titullin “Qytetar nderi i Komunës së Prishtinës”.

11Qershori, i cili shënon datën e çlirimit të Prishtinës është përzgjedhur për nderimin e kryebashkiakut të Tiranës.

Kryetari i Bashkisë, Lulzim Basha u mirëprit nga kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa, për të vazhduar me nderimin e ish-presidentin e Kosovës Ibrahim Rrugova, mbi varrin e të cilit vendosi lule po ashtu dhe në bushtin e Dëshmorit të Kombit, Zahir Pajaziti.

Pas ceremonisë së dhënies së titullit në Prishtinë, Basha do të udhëtojë drejt Prekazit, ku do të bëhen homazhe për të përkujtuar figurën e Adem Jasharit.

/Rovena Dupi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here