Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Luksemburgu  mbështet Shqipërinë për dhënien e statusit

Luksemburgu mbështet Shqipërinë për dhënien e statusit

0 Komentet 🕔12.12.2013 - 12:34

 

Ministri Ditmir  Bushati vazhdon turin e tij në vëndet anëtare të Bashkimit Evropian. Ai zhvilloi një takim në Luksemburg me Ministrin e Punëve të Jashtme , Jean Asselborn.

Ministri Bushati uroi homologët e tij për qeverinë e sapo krijuar të Luksemburgut dhe vlersëoi mardhëniet e mira dypalëshe dhe mbështetjen që ky vend ka dhënë për Shqipërinë. Ministri Assëlborn theksoi mbështetjen e Luksemburgut, si vend themelues i Bashkimit Evropian, për procesin e integrimit të  Shqipërisë në BE si dhe të vendimarrjes mbi dhënien e statusit të vëndit kandidat gjatë ditëve në vijim.

Ministri Asselborn shprehu dëshirën për të vizituar Shqipërinë gjatë vitit 2014.

/Jonida Halili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 23, 2017
Pjesërisht vranët
17°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
17°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
17°/8°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 23, 2017
Clear
15°/4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
16°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Mostly Cloudy
16°/4°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 23, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Clear
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
12°/2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr