Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

LSI, dorëzon programin PS-së

LSI, dorëzon programin PS-së

0 Komentet 🕔09.07.2013 - 08:00

Grupet e punës i Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për hartimin e programit të emergjencës po vijojnë konsultimet.

Grupi i punës i LSI-së i kryesuar nga Edmond Haxhinasto, i ka dorëzuar PS-së programin dhe propozimet për 300 ditët e para të qeverisjes.  Ndërsa socialistët, që drejtohen  nga Ilir Beqja, po bëjnë fokusimin e prioriteteve që qeveria e re do të zbatojë në 300 ditët e para të saj si emergjencë dhe më pas në nivelin makro për katërvjeçarin.

Në fokus të programit të të dyja grupeve do të jenë ekonomia, siguria publike dhe funksionimi i institucioneve publike, ku të dy grupet e punës do të dalin me një draft të përbashkët dhe të përpunuar, që do t’i paraqitet dhe publikut në muajin gusht.

Ndërkohë, të dyja selitë po marrin informacion nga institucionet e pavarura, si INSTAT apo KLSH, se ku janë boshllëqet e mëdha financiare dhe ku kërkohen ndërhyrjet më të forta. Të gjitha këto duket se do të jenë si elemente që do ta bëjnë më të qartë punën e ekspertëve të ekonomisë të LSI-së dhe PS-së në hartimin e programit të emergjencës.

Pritet të bëjë qeveria e re, e sugjeruar nga grupet e punës së të dyja partive, është rishikimi i fondeve për ata sektorë që do të kenë nevojë më shumë deri në fund të vitit dhe përgatitja e buxhetit të ri për vitin 2014.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214