Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“Loka” Toni fundos Milanin.

“Loka” Toni fundos Milanin.

0 Komentet 🕔25.08.2013 - 11:59

Milan i Alegrit provon humbjen e hidhur në këtë  fillim sezoni, përball Hellas Verona, e sapongjitur në Seria A.

Kampionati Italian ka çelur sot zyrtarisht sezonin e ri 2013-2014. Ndeshja hapëse ishte ajo mes pretendentëve për kampion , Milanit përball të rinjve në “Seria A” , Hellas Verona.

Një ndeshje e lehtë në letra për “djajt e kuq” por futbolli luhet në fushë. Milani e nis mirë, plot aksione dhe dëshirë për të shënuar. Përpjekjet u shpërblyen në minutën e 14 kur Andrea Poli shfrytëzoi mjaft mirë një top të dhënë nga Bloteli dhe kalon Milanin në avantazh. Kur mendohej se pjesa tjetër do  të ishte  histori , “ujku i vjetër” , Luka Toni në debutimin e tij me fanellën e Veronës do barazojë shifrat me një goditje perfekte me kokë.

Skuadra e sapo ngjitur në Seria A kërkon të bëjë surprizën në ndeshjen e parë duke ushtruar presion ndaj djemve të Alegrit. Minuta magjike për  veronasit që në minutën e 53 do të marri avantazhin për herë të parë në këtë ndeshje. Është përseri Toni më goditjet e tij më kokë që konfirmon një pasdite në formë dhe i siguron 3 pikët e para Hellas Verona.

Një paraqitje e dobët e kampit milanist që çalon që në ndeshjen e parë përball një skuadre të konsideruar modeste.

/Blerand Ismaili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Overcast
10°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
3°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-4°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214