Lista e kandidatëve të AK-së, Spahiu: Do përballem me Berishën

0

Aleanca Kuqezi shpalli dje listat e kandidatëve me të cilët do të garojë në zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit. Kryetari i kësaj force, Kreshnik Spahiu pati deklaruar që më parë se vetë do të kandidojë në Tiranë përballë kryeministrit Sali Berisha.

“Unë do garoj në qytetin ku u linda dhe u rrita. Aleanca ka një mision ti japi shqiptarëve një Shqipëri pa Saliun dhe Edi Ramën. Jam përballë njeriut që na mbajti peng për 20 vite. Jam i bindur që çdo shtetas shqiptar do dijë të zgjedhë mes Kreshnikut dhe Berishës, ai është i ndjeri që ka vdekur politikisht. Tirana do votojë për ndryshimin”, theksoi z. Spahiu.

Listat e AK-së përbëhen nga 140 kandidatë të shpërndarë në 12 qarqe.

Lista zyrtare e Aleancës Kuq e Zi

 QARKU TIRANE

1. KRESHNIK SPAHIU

2. FATMIR GJUZI

3. LUMTURI RATKOCERI

4. ARBEN DERVISHI

5. REDI RAMAJ

6. EDMIR DYMLEKU

7. ALBAN DACI

8. ERION GJERGJI

9. ASIJE KOPRENCKA

10. AUGENT XHAFERAJ

11. ILIR LAKU

12. SHKELZEN NEZAJ

13. BESNIK KOCI

14. MATILDA LACI

15. NURISH KOLA

16. SENA TARELLI

17. INDRIT DEDEJ

18. KLEVIS MURATI

19. HARBI ALIAJ

20. JONID SULA

21. ATHINA NACI

22. HYSEN HUSHA

23. OLIANA AJAZI

24. ONELDA MELE

25. DALLENDYSHE MEÇA

26. BUJAR DORZI

27. JULJAN TEREZIU

28. ADRIANO KADRI

29. MARINELA FECI

30. SULLTANE LERA

31. ROZA HASA

32. ALTIN JANO

 

 QARKU ELBASAN

1. ASLLAN MUSTA

2. AIDA SOKOLI

3. MYSLIM KARRIQI

4. BEKIM ADILI

5. KOCI ZHUPANI

6. ERVIST RAMA

7. MONDI KURTI

8. ILDA HYSENBELLI

9. ENVER HIDRI

10. ETLEVA BRAGJECI

11. GERTIAN HARECARI

12. IVLINA MIZA

13. GENTIAN QOSJA

14. ORJELA SULEJMANI

 

 QARKU GJIROKASTER

1. MUHAREM GUÇE

2. ZAÇE ISLAMI

3. MIMOZA HODAJ

4. VIOMENT KARAGJOZI

5. ILIA PETRO

 

 QARKU DIBER

1. NAIM MUÇA

2. GERDIAN BRAHILIKA

3. MALIQEISKURTI

4. LAIM MANARKOLLI

5. NEZIR KETA

6. DRITA DISHA

 

 QARKU DURRES

1. LISEN BASHKURTI

2. REZARTA ELEZI

3. ARDIAN NDREU

4. ELONA MINA

5. STEFAN ÇERRI

6. GEZIM HASA

7. ILIR VASILI

8. SOKRAT ALLAMANI

9. IRENA MNALLA

10. QEMAL HAXHI

11. JETMIR HAXHILLARI

12. JORILDA MERSIN

13. KLAUDIO TENGU

 

 QARKU FIER

1. ALTIN DAUTI

2. LULE CILI

3. ADRIATIK LEKA

4. ERJON KOTORI

5. ERMAL SALIAJ

6. ENEIDA HOXHA

7. EVIS HASANBELLI

8. ILIRAN KALEMI

9. RAJMONDA CELA

10. NEXHMIJE ZYKA

11. AGIM GREMI

12. ENVER MYFTARI

13. HAMZA SHERJA

14. ALDO PEQINI

15. DHURATA KORRESHI

16. ERGYS IBERSHIMI

 

 QARKU LEZHE

1. JULIAN KOLA

2. RIVELINO ISMALAJ

3. MARINELA PRENDI

4. JETNOR SHERRI

5. PAL BIBA

6. DEDE BUKAQEJA

7. MARIE SEFGJINI

 

 QARKU KORCE

1. KRISTI ANDONI

2. REDI ORGOCKA

3. NERTILA SULENJI

4. JONADER AGOLLI

5. EDISON SULENJI

6. SENTILJANA SINO

7. OLGER MANCE

8. ABIDIN MASLLAVICA

9. EJONA PAHO

10. EART KETI

11. GJERGJ JORGAQI

12. EDMIR XHABEU

 

 QARKU KUKES

1. MISIN BRAHA

2. HALIL KAMBERI

3. JOLANDA SULA

4. ALFRED ISEBERI

 

 QARKU SHKODER

1. BLEDAR METI

2. ORMIR BERDICA

3. VALBONA SAKEJ

4. FRAN PAJA

5. GJERGJ DUSHKJA

6. KLODJANA BERDICA

7. SHAQIR HYSA

8. SOKOL NIKOLLA

9. FLUTURA BYTYCI

10. ALEKSANDER LULA

11. FATBARDH IDRIZI

 

 QARKU VLORE

1. ADRIATIK LAPAJ

2. ANILA AHMATAJ

3. ARJAN ZYKA

4. ANILA HITAJ

5. FLORIANT MUHO

6. NAJADA GJIKSANA

7. YLLI HASKA

8. ULJANOVA GJONAJ

9. PANAJOT LLOJI

10. PJERINA MINGA LAME

11. KADRI SERJANI

12. ALPIN SKENDAJ

 

 QARKU BERAT

1. MARGARITA KOLA

2. RUHIJE BOBO

3. ERION MELENGU

4. ASQERI CELA

5. DRITAN SHALLARI

6. ALTIN MALAJ

7. STILIANO BODE

8. DHIMITRAQ SINJARI

 

/Nexhat Hoxha/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here