Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Liderët politik të Maqedonisë ulen sot sërisht në tavolinën e negociatave

Liderët politik të Maqedonisë ulen sot sërisht në tavolinën e negociatave

0 Komentet 🕔18.05.2015 - 10:38

Liderët e katër partive kryesorë në Maqedoni pritet të ulen për herë të dytë në tavolinën e negociatave. Takimi vjen pas atij të javës së kaluar ku Nikolla Gruevski i VMRO-DPMNE, Zoran Zaev i LSDM, Ali Ahmeti i BDI dhe Menduh Thaçi i PDSH arritën të miratojnë një deklaratë për vazhdimin e dialogut politik dhe mbajtjen e protestave të qeta dhe demokratike. Në këtë takim priten të jenë të pranishëm ambasadori amerikan në Shtyp, Jess Baily dhe ambasadori i BE , Aivo Orav. Bëhet e ditur se Gruevski dhe Zaev nesër do të udhëtojnë në Strasburg në takime me eurodeputetë.

Deri më tani dy kampet politike vazhdojnë të mbajn ë qëndrimet e tyre ku opozita kërkon dorëheqjen e Gruevskit dhe formimin e qeverisë kalimtare, ndërkohë që Gruevski ka dalur hapur duke deklaruar se nuk do të japë dorëheqjen dhe nuk pranon qeveri kalimtare.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Mostly Cloudy
17°/10°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Chance of Shiu!
18°/8°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Chance of Shiu!
14°/8°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
17°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Shiu!
6°/1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Mostly Cloudy
11°/8°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
12°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Pjesërisht vranët
12°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Pjesërisht vranët
12°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr