Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

LG prezanton televizorin më të përparuar të kohës me format 8K

LG prezanton televizorin më të përparuar të kohës me format 8K

0 Komentet 🕔08.09.2014 - 11:02

Para pak kohësh, para zhvillimit tw konferencws sw IFA u prezantua televizori me format 4k, i cili u cilësua si televizori më i përparuar dhe pamjen më të qartë të kohës. Shumë njerëz shpenzuan paratë e tyre duke blerë këtë televizor, por tani 4k nuk është teknologjia më e përparuar.

Në konferencën e IFA kompania LG prezantoi një televizor me format 8K, madhësi 98 inç dhe ekran LCD. Kompania deklaron se cilësia e këtij televizori është 16 herë më e mirë se ajo e televizorëve full HD.

LG në konferencën e IFA nuk dha ndonjë specifikim apo informacion të detajuar mbi televizorin, por zakonisht 8K ka rezolucion me përmasa 7,680 x 4,320, të përbëra nga 33 milion piksel.

Ndryshe nga televizorët e tjerë të prezantuar, LG 8K nuk është i lakuar dhe zotëron një paraqitje 120 Hz LCD në vend të panelit OLED. Kompania LG akoma nuk ka i ka vendosur ndonjë emër këtij televizori me format 8K.

/Pamela Kulla/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 18, 2018
Clear
11°/2°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Overcast
13°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 18, 2018
Clear
8°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Shiu!
12°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-1°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 18, 2018
Clear
7°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Clear
8°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Chance of Shiu!
9°/1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr