Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Lezhë, grabitësit me maska vjedhin pallatin

Lezhë, grabitësit me maska vjedhin pallatin

0 Komentet 🕔13.01.2014 - 13:29

Tre banesa në Lezhë janë grabitur në orët e para të ditës së sotme, ndërsa hajdutët e armatosur me maska  kanë dhunuar banorët e tyre.

Shtëpitë e vjedhura janë të gjitha në katin e tretë. Në njërën prej tyre nuk banonte njeri, ndërsa në dy të tjerat në banesa nuk ndodheshin kryefamiljarët, por vetëm gratë. Mësohet se grabitësit kanë hyrë fillimisht nga shtëpia e boshatisur dhe prej saj kanë dalë me anë të ballkoneve në dy banesat ngjitur me të.

Sipas policisë, grabitësit të cilët kanë hyrë natën në këto banesa dhe kanë marrë prej andej një shumë prej 60 mijë lekësh si dhe disa bizhuteri. Njëra prej banoreve të dëmtuara nga kjo ngjarje tregon për momentet e grabitjes. Zëdhënësi i Policisë së Lezhës Fatos Cera, i kontaktuar nga Vizion Plus, tha se për këtë ngjarje janë shoqëruar dhjetëra persona.

Sipas të dhënave paraprake, uniformat blu dyshojnë se në mesin e të shoqëruarve gjenden autorët e kësaj grabitjeje ndërsa hetimet janë përqendruar për mundësinë e koordinimit të vjedhjes në grup. Statistikat e policisë së Lezhës tregojnë se vepra penale e vjedhjes mbetet më e konsumuara, ku krahas të rinjve, ka edhe mjaft të moshuar që kryejnë këtë krim.

/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
3°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214