Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Lewis Hamilton: ‘Media duhet të tregojë më shumë respekt për Sebastian Vettel

Lewis Hamilton: ‘Media duhet të tregojë më shumë respekt për Sebastian Vettel

0 Komentet 🕔09.10.2018 - 15:09

 

Lewis Hamilton thotë se rivali i Formula 1 Sebastian Vettel ka marrë shumë kritika këtë vit.

Hamilton mund të fitojë një kampionat të pestë në garën tjetër në Austin, Teksas, pjesërisht për shkak të një serie gabimesh nga ekipi gjerman dhe Ferrari.

_103778347_vettelhamiltongetty

Shoferi i Mercedes-it britanik tha: “Mendoj se media duhet të tregojë pak më shumë respekt për Sebastianin”.

“Ju thjesht nuk mund të imagjinoni se sa e vështirë është të bëjmë atë që bëjmë në nivelin tonë, për çdo sportist në krye të garës së tij”.

Vettel dhe Ferrari ishin duke luftuar një betejë të ngushtë me Mercedes për shumicën e kampionatit, por sezoni i tyre është zbuluar pjesërisht për shkak të një serie gabimesh.

Vettel ka bërë gabime të vogla por të kushtueshme në garat në Azerbajxhan, Francë, Austri, Gjermani, Itali dhe Japoni dhe Ferrari ka bërë një sërë gabimesh operacionale që kanë goditur edhe shpresat e ekipit.

Vettel gjithashtu tërhoqi kritika për përplasjen e tij me Max Verstappen në Grand Prix të Japonisë.

Hamilton, i cili në Japoni të dielën mori fitoren e tij të nëntë këtë vit dhe i gjashti në shtatë gara, nëse fiton më 21 tetor , do të fitojë titullin në Grand Prix të SHBA dhe Vettel është poshtë vendit dytë.

Vettel tha pas Grand Prixn në Japoni:  ”Javët e fundit kanë qenë të vështira për ne, por në përgjithësi mund të jemi në një vend më të mirë.

“Por ne shikojmë përpara edhe nëse javët e fundit kanë qenë të vështira, fryma brenda ekipit, nëse shikoni djemtë, është pozitive dhe të fuqishme.

“Kjo e bëri këtë ekip gjithmonë shumë të fortë dhe do ta bëjë atë të fortë në të ardhmen. Ne e dimë që ende kemi shumë potencial për të dhënë dhe duhet të punojmë dhe të gërmojmë më thellë por duhet të dëshmojmë se gara e fundit nuk është ajo që mundemi të bëjmë”,  përmbylli Vettel

BBC

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214