Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Lenjani e nis me të kuq aventurën franceze (VIDEO)

Lenjani e nis me të kuq aventurën franceze (VIDEO)

0 Komentet 🕔14.01.2015 - 13:41

Aventura në futbollin francez e futbollistit të Kombëtares shqiptare, Emir Lenjani, ka nisur në mënyrë më të keqe. Lenjani debutoi me Rennes në përballjen e Kupës së Francës kundër Bastias,  por është ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 76-të.

Para tij ishte futbollisti Konradsen që pat dalë me të kuq nga fusha e lojës për shkak të dy të verdhëve, duke mbetur skuadra me 9 lojtarë.

Lenjani bëri një ndeshje relativisht të mirë, deri nga mesi i pjesës së dytë, kur vendësit, pasi barazuan me Skilaçin në minutën e 47-të (në pjesën e parë Armond pat kaluar Renën nëavantazh), kaluan në avantazh në minutën e 71-të pas një autogoli të Danze.

Në këto çaste nisi nervozizmi në fushë dhe pas tri minutash Lenjani u përplas me një lojtar kundërshtar, duke mbetur paksa dhe i dëmtuar.

Në nerva e sipër, fill pasi nisi loja, Lenjani ndërhyri me taka direkt në këmbën e sulmuesit Zhile, duke e “detyruar” në një farë mënyre arbitrin që të nxirrte direkt të kuqin.

Lenjani u largua nga skuadra zvicerane e St. Gallen, dhe u prit me shumë kureshtje në Francë. Gjithsesi, nisur nga i kuqi i djeshëm, duket se aventura e Lenjanit nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme.

REN1_all_all_all by korabia2

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Pjesërisht vranët
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
11°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
9°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214