Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Lëndohen Neymar dhe Mbappe

Lëndohen Neymar dhe Mbappe

0 Komentet 🕔21.11.2018 - 10:27

Paris Saint-Germain ka shqetësime për Neymar dhe Kylian Mbappe, pasi të dy lojtarët ishin të angazhuar me kombëtaret e tyre tetë ditë para përplasjes në Paris më 28 nëntor dhe kanë pasur dëmtime.

Neymar u largua nga fusha pas tetë minutash në miqësoren e Brazilit me Kamerunin pasi ka pësuar një lëndim.

Mbappe u detyrua të dilte jashtë fushës me atë që duket të ishte një dëmtim i shpatullave të këmbës gjatë fitores së Francëskundër Uruguait me rezultat 1-0.mbappeandneymar8

Mbappe kërceu për të shmangur kontaktin me portierin e Martin Campana dhe u rrëzua në dhimbje, duke e detyruar trajnerin Didier Deschamps që ta zëvendësonte me Florent Thauvinin.

“Ai ka një shpatull të lënduar”, tha Deschamps pas ndeshjes, duke shtuar se “Ai do të duhet të kryejë ekzaminime mjekësorë. Shpresoj që nuk është keq”

Neymar u zëvendësua nga Richarlison i Evertonit, i cili shënoi golin e fitores për Brazilin një minutë para përfundimit të pjesës së parë.

 

neja

Mjeku i ekipit të Brazilit, Rodrigo Lasmar tha senevojitet një skanim për të konfirmuar diagnozën e saktë, ai nuk mendon se lëndimi i muskujve do ta lërë për shumë kohë jashtë brazilianin.

 

Ndryshe, PSG gjatë fundjavës do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në kampionatin francez kundër Touloses.

/N.Dragoti/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214