Lëkundët Tirana dhe Durrësi

0

Tirana dhe Durrësi u lëkundën sot në mëngjes nga një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 8 km në verilindje të qytetit të Durrësit, ndërsa thellësia ishte 10 km, me koordinata 41.39 në veri dhe 19.48 në lindje.

Ndërkohë, raportohet se Tirana është tronditur sërish rreth 1 orë e 30 minuta më mbrapa, por nuk dihet ende epiqendra e tij. Sipas informacioneve të para nuk raportohet për të lënduar dhe as për dëme materiale.

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here