Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Lazarat, më shumë se 11 ton drogë e sekuestruar (FOTO)

Lazarat, më shumë se 11 ton drogë e sekuestruar (FOTO)

0 Komentet 🕔18.06.2014 - 12:38

Dita e katërt e operacionit në Lazarat pëfundoi me tetë të arrestuar dhe 10 ton drogë të sekuestruar. Policia kontrolloi 30 banesa në këtë fshat ndërsa mbetet ende pa kontrolluar zona më e rrezikshme që kontrollohet nga banda e armatosur.

Ndërsa ditën e sotme një grup prej 12 personash vijon të qëllojë me armë në drejtim të policisë, duke përdorur edhe një snajper. Pika nga vjen sulmi ështe banesa e shtetasit Altin Shurdhi.

Strukturat e Policisë së Shtetit gjatë këtyre ditëve kanë  asgjësuar  në total rreth 70 mijë rrënjë bimë narkotike dhe fidanë, si dhe mbi 11 ton e 300 kg kanabis sativa, duke marrë dhe mostrat përkatëse në cilësinë e provës për ekzamimin. Po ashtu janë gjetur dhe 2 laboratorë përpunimi të bimëve narkotike, si dhe sasi të konsiderueshme municioni, shkruan ATSH.

llllllllllllllllbbbbbbbbb  dddddddddd  laboratori-lende-narkotike-3-400x266

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214