Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Lazarat, 6 të arrestuar dhe 11 mijë bimë të sekuestruara

Lazarat, 6 të arrestuar dhe 11 mijë bimë të sekuestruara

0 Komentet 🕔17.06.2014 - 10:41

Policia e Shtetit është e vendosur për të çuar deri në fund operacionin për çlirimin e Lazaratit nga grupet kriminale. Kreu i Policisë së Shtetit, Artan Didi, garantoi nga Gjirokastra se policia nuk do të tërhiqet pa përfunduar misionin që nisi.

“Operacioni Policisë që po zhvillohet në komunën e Lazaratit po vijon me sukses dhe sipas planit. Thelbi i operacionit është goditja e grupeve kriminale dhe sekuestrimi i të gjithë lëndës narkotike të mbjellur apo të magazinuar. Duam ta përfundojmë aksionin pa të lënduar apo viktima. Vlerësoj punën e forcave të angazhuara,”- tha Didi.

Nga aksioni i deritanishëm janë arrestuar 6 shtetas, ndërsa është plagosur një punonjës policie i Komisariatit të Ndërhyrjes së Shpejtë Shkodër. Të arrestuarit dyshohen si autorë të sulmit ndaj policisë dhe sulmit te djeshëm ndaj gazetarëve të televizionit A1 Report. Si pasojë, mbeti i lënduar nga xhamat drejtuesi i mjetit të këtij televizioni, ndërsa mjeti është djegur plotësisht.

asgjesohen-bime-kanabis-dhe-marijuane-ne-Lazarat-vijon-operacioni-policor-13-526x350

Njëherazi policia sekuestroi 11 mijë bimë narkotike dhe 1000 fidanë kubikë të gatshëm për kultivim. Po ashtu u gjetën duke u djegur 6 fuçi me marijuanë me qëllim eleminimin e provës, si dhe sasi të tjera lëndë narkotike të papaketuara.

Aktualisht në terren janë rreth 800 forca policore të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Drejtorisë së Policisë së Qarkut Gjirokastër, forcave speciale RENEA, forca të FNSH-së së Fierit, Shkodrës dhe Tiranës, si dhe të Delta Forcë në Vlorë, raporton ATSH.

Po ashtu në këtë opëracion janë përfshirë dhe shërbime të tjera speciale të Drejtorive të Policisë në Qarqet e tjera, si forcat elitë të shërbimeve të Tiranës, Shkodrës etj.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
14°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Overcast
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr